Znakowanie

Haft - jest to metoda stosowana dla tkanin. Najbardziej złożona i poza razem najbardziej trwała technika znakowania. Tak naniesiony wzór jest tak samo trwały jak sam materiał i nici użyte do haftu. Najczęściej spotykanym zastosowaniem jest haft na odzieży reklamowej.

Flex - Termotransfer przy pomocy folii flex to bardzo popularna technika zdobienia odzieży reklamowej i gadżetów tekstylnych. Metoda oparta jest o wycięcie przy pomocy plotera lub specjalnego lasera, wzoru z foli pokrytej klejem flex. Tak przygotowaną folię następnie wgrzewa się w tkaninę za pomocą termoprasy. Do zdobienia artykułów tekstylnych i materiałów reklamowych stosuje się gładkie folie, na których można odwzorować metaliczne nadruki oraz odblaskowe elementy. Jest to idealna technika do zdobienia koszulek z personalizacją imienną lub z numerami zawodników.

Flock - Termotransfer flockowy (flock) jest metodą zdobienia odzieży i materiałów tekstylnych przy użyciu plotera tnącego. Specjalny materiał z wiskozy jest aplikowany na tkaninę za pomocą kleju. Tkanina wiskozowa jest pokryta delikatnym, przyjemnym w dotyku meszkiem. Flock można wykonać w predefiniowanych kolorach (biały, czarny, czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, szary, granatowy).

Sitodruk - nadruk wykonuje się za pomocą specjalnie przygotowanego szablonu, który przykłada się do produktu a następnie nanoszona jest warstwa farby. Przygotowanie szablony wymaga zastosowania materialików światłoutwardzalnych i pozwala na dokładne odwzorowanie kształtu na produkcie docelowym. Technika doskonale nadaje się do znakowania toreb, odzieży, nawet parasoli i wszystkich stosunkowo dużych gadżetów reklamowych.

Termotransfer (transfer) – to technologia pośrednia. Pierwszym etapem jest nadrukowanie wzoru na papierze transferowym, a dopiero potem, na gorąco wzór jest przenoszony na produkt. Termotransfer trochę przypomina tak zwane prasowanki. Metoda zadruku szczególnie polecana do gadżetów tekstylnych (odzież, parasole). Sprawdza się wszędzie tam, gdzie chcemy zastosować nadruki wielokolorowe oraz w przypadku małych gadżetów, gdzie sitodruk jest mało precyzyjny, lub w ogóle niemożliwy.

Sublimacja - jest techniką stosowaną do znakowania odzieży zawierającej poliester, ale umożliwia ona również wykonywanie kubków w pełnym kolorze. Polega ona na termicznym utrwalaniu nadruku poprzez naniesienie wydruku na materiał w wysokiej temperaturze.

Druk DTG (“Direct To Garment” czyli w tłumaczeniu “Bezpośrednio na materiał”) to nowoczesna technika znakowania odzieży pozwalająca odwzorować dowolną grafikę na materiale bawełnianym lub bawełny z dodatkiem elastanu lub wiskozy. Nadruk wykonywany jest za pomocą specjalnej drukarki do tekstyliów, która drukuje bezpośrednio na materiale, np. koszulce, w pełnej palecie barw. Druk DTG pozwala doskonale odwzorować kolory wraz z przejściami tonalnymi, a nadruk może być wykonywany już od jednej sztuki.